Dlaczego optyk, a nie apteka?

Blisko połowa Polaków ma problemy z prawidłowym widzeniem. Wady wzroku może pogłębić m.in. noszenie nieodpowiednich szkieł korekcyjnych. Na co jesteśmy narażeni używając słabej jakości szkieł? Dlaczego okulary z apteki nie nadają się nawet do czytania?

Niska cena gotowych okularów z apteki czy hipermarketu jest jedyną i w dodatku pozorną zaletą. Do ich zakupu trzeba także doliczyć koszty naprawy szkód, które po długotrwałym noszeniu z pewnością wyrządzą naszym oczom.

Próby korygowania wzroku okularami złapanymi bez namysłu gdzieś między aspiryną, a witaminą A (przy okazji – bardzo istotną dla zdrowia oczu!) niosą za sobą przykre konsekwencje. Udowodniono, że ich noszenie pogłębia wadę wzroku i może spowodować zeza. Dlaczego? Szkła w takich gotowcach nie są dopasowane do indywidualnych parametrów naszych oczu. Samo osadzanie takich „soczewek” również jest przypadkowe. Producenci nie uwzględniają rozstawu źrenic, wysokości montażu, a sama powierzchnia i jakość szkła sprawiają, że oglądany obraz jest zamglony i niewyraźny.

Z jakimi konsekwencjami musimy się liczyć przy użytkowaniu tanich, gotowych okularów?

  • Utrata ostrości widzenia
  • Problemy z oceną odległości danego przedmiotu
  • Zez (środek optyczny soczewek nie pokrywa się ze środkiem optycznym naszych oczu, przez co oczy zezują – szukają punktu, przez który widzi nam się najlepiej)
  • Zmęczenie oczu
  • Bóle głowy, nudności

Wzrok to jeden z najważniejszych ludzkich zmysłów, dlatego warto o niego mądrze zadbać. Jeżeli czujesz, że ostatnio trochę się pogorszył udaj się na specjalistyczne badanie. Nie warto czekać i szukać rozwiązań na chwilę.

W dobrym salonie optycznym kompleksowo i bez problemów przejdziesz całą procedurę – od wyboru oprawki dopasowanej do twoich potrzeb i wymagań, przez profesjonalne badanie optometrystyczne, dobór szkieł, wykonanie soczewek „szytych” na miarę twojego oka oraz ich montaż.

Przy wizycie w salonie warto przede wszystkim skupić uwagę na soczewkach – te najwyższej jakości zapewnią dodatkową ochronę przed wszechobecnym i jakże szkodliwym dla naszej siatkówki światłem niebieskim. Pamiętaj aby receptę okularową realizować TYLKO u sprawdzonego optyka, a nie w aptece :)

Twoje oczy Ci podziękują.

Scroll to Top