Chanel

Hmmm… chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej marki, ale może spróbujemy krótko nakreślić jej historię.

Chanel to francuska marka założona w 1909 roku, której założycielką była Gabrielle „Coco” Chanel. Pierwszy butik powstał w Paryżu w 1913 roku, jednak nie był to sklep z ubraniami, a … z kapeluszami! Po kilku latach, w 1919 roku zmienił nazwę na Dom Mody Chanel.

Chanel w ciągu ponad 100 lat istnienia stał się jednym z najważniejszych domów mody. Każda kolekcja ubrań i dodatków zyskuje ogromną popularność oraz wyznacza trendy nadchodzącego sezonu! Dzięki temu luksusowa marka uważana jest za wyznacznik mody oraz za jeden z najbardziej wpływowych brandów modowych. W przeciągu długiej kariery marka znalazła wiele wiernych funów, z różnych środowisk.

Kolekcje okularów Chanel inspirowane są motywami jej słynnych kolekcji ubrań i akcesoriów. Dzięki czemu wszystkie detale współgrają ze sobą w idealnej harmonii! W swoim wykończeniu okulary nawiązują do głównej tematyki danej kolekcji, co wyróżnia je spośród innych marek. Cechuje je minimalizm, prostota i klasa. W kolekcji Chanel znajdziemy również modele nowoczesne i futurystyczne. Bez problemu na oprawach odnajdziemy unikatowe perły, subtelne logo czy nowoczesne łańcuszki. Marka zaskakuje niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. W okularach przeciwsłonecznych Chanel znajdują się modele z soczewkami pokrywanymi 18-karatowym złotem czy z miedzianymi zausznikami. Topowymi modelami są delikatne aviatory wykonane z wysokiej jakości tytanu.

Scroll to Top