Masunga

Oprawy okularowe japońskiej marki Masunaga są dostępne w naszym salonie od maja i już podbiły serca wielu! Dlaczego? Ponieważ to niekwestionowane dzieła sztuki!

„Produkujemy doskonałe okulary. Chcemy osiągnąć zysk, jeśli możemy, ale nie wahamy się ponieść straty. Zawsze myślimy o produkcji doskonałych okularów“

Cała historia rozpoczęła się w 1905 roku, kiedy twórca marki Gozaemon Masunaga sprowadził wykwalifikowanych rzemieślników z Osaki i Tokio do swojego rodzinnego miasta – Fukui. Celem było założenie pierwszej w tym rejonie manufaktury okularów, która miała wpłynąć na rozwój gospodarki.

Początki były dosyć trudne, jednak bardzo szybko marka zyskała rozgłos. W 1933 roku firma wykonała okulary dla samego cesarza Japonii. Jakość opraw okularowych zachwyciła wszystkich i na długi czas stała się niedoścignionym wzorem dla optyków.

Oprawy do dnia dzisiejszego tworzone są ręcznie w aż 200 etapach. Masunaga Optical jest jedyną firmą w całej Japonii, która posiada własną fabrykę odpowiedzialną za wszystkie procesy wytwarzania, poczynając od surowców po produkcję i wykończenie. Dlatego, kiedy powstaje zupełnie nowy model i po zakończeniu żmudnej produkcji okazuje się, że nie jest wygodny, problem zostanie niezwłocznie skorygowany w kolejnym procesie jego produkcji. Co obrazuje doskonałość, do której niezwłocznie dąży marka MASUNAGA.

 

Materiały, wykorzystywane przez Masunagę to przede wszystkim acetat i tytan. W edycjach limitowanych pojawia się srebro, 18-karatowe złoto oraz drewno bambusowe. Całość dopełniają wykwintne zdobienia.

Obecnie za design marki Masunaga odpowiada znany projektant Kenzo Takada. Każda oprawa z jego kolekcji, jest w pewien sposób przez niego “podpisana”, ponieważ na zakończeniu zausznika pojawia się wizerunek kwiatu – dzwonka.

KWIAT TEN JEST HERBEM RODU PANA KENZO :)

Po więcej ciekawostek ukrytych w detalu zapraszamy do naszego salonu DesignOptyk w Renomie.

Musicie to zobaczyć sami!!

Scroll to Top